İtalya Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi – Let’s Play in Nature

Derneğimiz SSKD, 21-31 Ağustos tarihleri arasında İtalya’nın Valsinni kentinde gerçekleştirilen Let’s Play in Nature Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi’nde ortak olarak yer aldı. Projede, 15-17 yaş aralığında 4 gencimiz, gençlik liderimiz eşliğinde ilk Erasmus deneyimlerini yaşadı.

Doğa temelli etkinliklerin düzenlendiği projede katılımcılar, doğayla uyum içinde yaşamanın, takım çalışması, iş bölümü, iletişim ve birlikte hareket etmenin önemini kavradılar. Aynı zamanda bol bol eğlenerek, unutulmaz anılar ve arkadaşlıklar edindiler.

Katılımcılar, çadır ve bungalovlarda kalarak doğada bol vakit geçirdiler. Ayrıca, kano, trekking, yüzme, dağcılık gibi pek çok farklı doğa sporunu deneyimleme fırsatı buldular.

Kültürlerarası etkinliklerde ise katılımcılarımız, 4 farklı milletten oluşan proje ekibine Türk kültürünü tanıttılar. Türk yemeklerini ve tatlılarını tattırdılar. Türkiye hakkındaki bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

Proje, katılımcılar için hem kişisel hem de sosyal gelişim açısından çok önemli bir deneyim oldu. Katılımcılar, doğaya karşı sorumluluk bilincini geliştirdiler, yeni beceriler edindiler ve farklı kültürlerden insanlarla tanışarak bakış açılarını genişlettiler.